Clipe de groază și de durere pentru o botoșăneancă transportată astăzi, în jurul orelor amiezii la Unitatea de Primiri Urgențe de la Spitalul Județean Mavromati.
Larisa P., în vârstă de 40 de ani din localitatea Ungureni a solicitat ajutorul medicilor de pe ambulanță după ce a fost înțepată de o albină.
Cu fața umflată și în șoc anafilactic, botoșăneanca a avut nevoie urgent de îngrijiri medicale. Odată transportată la Urgențe femeia a intrat în atenția medicilor care i-au administrat o injecție cu adrenalină pentru a-i deschide căile respiratorii și ameliora circulația sanguină. Aceasta a rămas internată pe Secția Interne pentru mai multe investigații.
(Ș.V.)
Elevii de liceu vor avea o nouă materie opțională
Jun 23, 2026
Se schimbă Codul Rutier: Șoferii care sunt vizați
Jun 23, 2026