După mai multe zile în care „au tot respectat metodologia”, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean au publicat pe site-ul instituției lista cu rezultatele obținute de candidații de la Botoșani la concursurile pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct la unitățile de învățământ preuniversitar.
Oricum mare parte dintre aceste rezultate erau deja știute, datorită ”laudelor” de pe paginile de socializare. Rezultatele parțiale au devenit însă oficiale după ce au fost scoase din sertar de șefa educației botoșănene și publicate.
A fost nevoie până la urmă de sesizarea Prefecturii pentru ca acest lucru să se întâmple. Pentru că în alte condiții, Mihaela Huncă pare să fie imună la solicitările venite fie de la sindicaliști fie de la mass media.
Vezi AICI lista