Acasă > Top News > Soți rămași încarcerați după un carambol cu trei mașini 

Soți rămași încarcerați după un carambol cu trei mașini 

Soți rămași încarcerați după un carambol cu trei mașini 

Două persoane au fost rănite în urma unui accident rutier ce s-a produs, în urmă cu puțin timp, în municipiul Dorohoi, la ieșirea spre Darabani.

 

 

 În eveniment au fost implicate trei autoturisme. 

 

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Dorohoi, cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD, dar și o ambulanță SAJ. 

 

Aceștia au constatat faptul că, într-una dintre mașini, două persoane erau încarcerate. Victimele, soț și soție, erau conștiente și cooperante, au fost scoase din autoturism de către pompieri, fiind preluate de echipajele medicale, care le-au transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.

 

Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire a incendiilor prin deconectarea bornelor de la bateriile autoturismelor.

 

 

Abonează-te, citește Botosaneanul.ro fără reclamă și comentează cât vrei

Autentificare