Un botoșănean de 55 de ani a dat de necaz după un control în trafic.
La data de 2 februarie 2024, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pe DJ 282, în comuna Trușesti, un autoturism condus de un bărbat, de 55 de ani, din comuna Albești.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta efectua transport public de persoane contra cost, fără a fi autorizat în acest sens.
Bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 1.000 de lei, totodată fiind dispusă suspendarea dreptului de utilizare a autovehiculului pentru o perioadă de 6 luni.
(foto – depositphotos.com)
Se schimbă Codul Rutier: Șoferii care sunt vizați
Jun 23, 2026
Președintele a chemat iar partidele la consultări
Jun 23, 2026
Tânăr dus la pușcărie după ce a nenorocit o fată
Jun 23, 2026