Încă 16 botoșăneni băgați direct în carantină, după ce au fost preluați de jandarmi la intrarea în județ

Continuă amenzile acordate pentru nerespectarea interdicțiilor impuse de ordonanțele militare.

 

88 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani au participat, în ultimele 24 de ore, la misiunile de prevenire a răspândirii coronavirusului COVID-19.

 

Astfel, la nivelul județului au fost aplicate 20 de sancțiuni contravenționale în valoare totală de 21.100 de lei, pentru nerespectarea interdicțiilor de circulație, precum și 6 sancțiuni însumând 2.800 de lei, pentru fapte de tulburare a ordinii și liniștii publice.

 

De asemenea, au fost escortate 4 autovehicule în care se aflau 16 persoane de la limita de județ până la centrele de carantină, a căror pază este asigurată cu efective de jandarmi.

 

 

DESCARCĂ APLICATIA BOTOSĂNEANUL PENTRU MOBIL:

download from google play download from apple store
Abonament BT Pătrat Mov

Abonează-te, citește Botosaneanul.ro fără reclamă și comentează cât vrei

Autentificare