Mesaj de condoleanțe transmis de PSD Botoșani.
Organizația Județeană PSD Botoșani deplânge plecarea în viața veșnică a unui membru marcant al partidului, colegul Ioan Brânzei!
Vestea a fost primită cu mare tristețe, dl Ioan Brânzei fiind un om mult apreciat, respectat și îndrăgit, apropiat de comunitate!
Recunoscut pentru discreția și echilibrul cu care a ales să-și trăiască viața și să-și îmbrace cariera profesională, Ioan Brânzei s-a făcut remarcat atât din postura de inginer cât și de slujbaș în administrația locală, prin munca sa susținută, perseverență și seriozitate!
În calitate de ales local, funcție în care a fost validat în mai multe legislaturi, Ioan Brânzei a fost un veritabil militant pentru dezvoltarea orașului și pentru asigurarea bunăstării cetățenilor municipiului Botoșani!
Îi suntem profund recunoscători pentru toate momentele pe care a ales să le petreacă alături de noi, pentru toată munca depusă în spiritul social - democrat și pentru comunitatea pe care atât de mult a îndrăgit-o și pentru toată generozitatea cu care ne-a copleșit!
Eterne regrete și gânduri de compasiune se îndreaptă către întreaga familie îndurerată!
Sincere condoleanțe!
Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească în pace!
(comunicat PSD Botoșani)