Cei cumva vizati de publicatie au inceput deja presiunile. Un patron de presa din Botosani, care cu ceva timp in urma imi dadea lectii de jurnalism, si-a amintit brusc numarul de telefon al unui prieten : „Ala scrie de mine, bai?”. Un politician de prim rang al judetului, negasind ce altceva sa-mi puna in circa dupa peste un deceniu de jurnalism, m-a facut tigan. Asta-i viata, cind iti epuizezi argumentele sau cind nu ai nici macar unul, ti se pare ca omul ba e prea brunet, ba e prea inalt, ba e slab, ba n-are sapca ... Jalnic ... Sigur, probabil ca, daca toti oamenii astia ar fi si s-ar simti curati ar trebui sa aplaude aparitia unei astfel de publicatii. Sau macar sa ii lase indiferenti. Cind sint insa atit de deranjati inseamna ca, vorba romanului, se cam simt cu musca pe caciula.
Ce pot sa le spun? Martor Incomod e cu ochii pe voi.
Sergiu BALASCAUElevii de liceu vor avea o nouă materie opțională
Jun 23, 2026
Se schimbă Codul Rutier: Șoferii care sunt vizați
Jun 23, 2026
Președintele a chemat iar partidele la consultări
Jun 23, 2026