Conducerea CJ Botoșani deranjată de ignoranța PSD-iștilor și a vicepremierului Liviu Dragnea : Ne-au ignorat, chiar aveam ce discuta
Gheorghe Sorescu, vicepreședintele CJ Botoșani, s-a arătat destul
de indignat de faptul că viceprim-ministrul Liviu Dragnea a ignorat
total instituția. Sorescu a mai spus că a aflat de venirea lui Dragnea la
Botoșani prin intermediul mass-mediei.
”Am aflat de vizita vicepremierului Liviu Dragnea numai din presă, deci nu am avut invitații din partea domniilor lor. Noi la nivelului Consiliului Județean Botoșani am fi fost interesați să-i solicităm ajutor în ceea ce privește infrastructura județeană. Am văzut că s-au făcut niște propuneri de locuințe sociale. Este foarte bine că primarii se preocupă de locuințe sociale, dar foarte important cred că este să ai și căi de acces”, a spus Gheorghe Sorescu, vicepreședintele Consiliului Județean Botoșani.
Vicepreședintele a mai susținut că prin venirea lui Dragnea la Botoșani s-ar fi putut discuta despre problemele ce țin de infrastructura judetului.
”Noi chiar aveam ce discuta cu vicepremierul și să-i facem solicitări vis-a-vis și de infrastructura județului și infrastructura căilor rutiere . Ministrul dezvoltării cu asta se ocupă în pricipal. Am fost ignorați total, am constatat că nu eram bineveniți, prezența a fost 100% PSD-istă .Daca așa consideră dumnealor că se poate lucra în țara aceasta într-un mod totalitar și discreționar, este o cale greșită total. Lucrurile se vor îndrepta în lunile următoare când populația va vedea că nu se poate continua în felul acesta ”, a încheiat Gheorghe Sorescu.
CITEȘTE:
Viorel Iliuță și amenințarea publică a lui Dragnea: Dorința PSD de a controla totul în administrație de la director până la portari
Credeți că, pentru protejarea animalelor, Primăria Botoșani ar trebui să renunțe la artificiile de revelion, așa cum au decis alte primării din România?