Preşedintele Consiliului Judeţean Botoşani şi primarul municipiului
reşedinţă vor fi prezenţi joi, 21 august, în direct la Somax TV.
Cei doi au acceptat provocarea făcută de realizatorii Botoşăneanul TV de a pune capăt cel puţin pentru câteva zeci de minute războiului de la distanţă şi de a se confrunte direct în studioul primei televiziuni a botoşănenilor. Vor fi abordate două teme administrative care au produs dispute aprinse între cei doi: colectarea gunoiului şi extinderea Zonei Metropolitane. De asemenea, se vor dezbate şi teme politice. Pe Ovidiu Portariuc şi Florin Ţurcanu îi veţi putea vedea astfel, în direct, de la 18:15, faţă în faţă la Somax TV, după doi ani de dispute administrative şi politice.