Polițiștii l-au amendat și i-au interzis să mai folosească mașina.
La data de 25 februarie 2024, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au oprit pentru control pe strada Primăverii, din municipiul Botoșani, un autoturism condus de un bărbat, de 67 de ani, din aceeași localitate.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta transporta mai multe persoane, în regim taxi, fără a fi autorizat în acest sens.
Conducătorul auto a fost sancționat contravențional, iar ca măsură complementară i-a fost suspendat dreptul de a utiliza autovehiculul pentru o perioadă de 6 luni.
Declarația zilei 23 iunie 2026
Jun 23, 2026
Jun 23, 2026
SpaceX: De ce scad acțiunile companiei lui Elon Musk
Jun 23, 2026