Polițiștii botoșăneni l-au oprit pentru un control de rutină.
La data de 29 martie 2024, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control, pe drumul județean DJ 291 C, din comuna Șendriceni, un autoturism condus de un bărbat de 53 de ani, din municipiul Dorohoi.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta transporta 3 persoane, contra cost, fără a fi autorizat in acest sens.
Bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în cuantum de 2.000 de lei, iar ca măsură complementară i-a fost suspendat dreptul de a folosi autovehiculul pentru o perioadă de 6 luni.
Fata dată dispărută a fost găsită – UNDE era
Jun 22, 2026
ALARMĂ: Fată de 9 ani dispărută lângă Școala 17
Jun 22, 2026