Un puștan s-a lovit violent cu mașina de un copac, pompierii i-au dat primul ajutor - FOTOGALERIE

Un tânăr de 20 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce autoturismul pe care îl conducea a lovit un copac de pe marginea drumului. Evenimentul s-a produs astăzi, la prânz, în comuna Roma, anunță Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Botoșani.  

 

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Botoșani, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și modul de descarcerare, dar și o ambulanță.


Aceștia au constatat că șoferul era ieșit din autoturism și i-au acordat primul ajutor până la sosirea echipajului Serviciului de Ambulanță Județean. Ulterior, a refuzat transportul la spital.


Pompierii au acționat și pentru înlăturarea pericolului de izbucnire a unui incendiu, fiind deconectate bornele bateriei.


Totodată, au îndepărtat de pe partea carosabilă elementele de caroserie, astfel încât circulația să se desfășoare în condiții de siguranță.

 

 

Abonament BT Pătrat Mov

Abonează-te, citește Botosaneanul.ro fără reclamă și comentează cât vrei

Autentificare

Declarația zilei 5 decembrie 2025

Andreea Coțovanu

Dec 05, 2025

Poza zilei 5 decembrie 2025

Andreea Coțovanu

Dec 05, 2025