Acasă > Stiri Botosani > Un bărbat din județ, condamnat pentru tentativă la omor, încarcerat de polițiștii botoșăneni

Un bărbat din județ, condamnat pentru tentativă la omor, încarcerat de polițiștii botoșăneni

Un bărbat din județ, condamnat pentru tentativă la omor, încarcerat de polițiștii botoșăneni

Un bărbat de 34 de ani din comuna Durnești, condamnat la 2 ani și 6 luni de închisoare pentru tentativă la omor, a încarcerat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale. 

 

La data de 18 decembrie 2024, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriri au identificat un bărbat, de 34 de ani, din comuna Durnești, pe numele căruia era emis de către Tribunalul Botoșani, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. 

 

Acesta a fost condamnat la 2 ani și 6 luni de închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de tentativă la omor. 

 

Bărbatul a fost depistat în localitatea de domiciliu, fiind reținut și ulterior escortat către Penitenciarul Botoșani, în vederea încarcerării.

 

Abonează-te, citește Botosaneanul.ro fără reclamă și comentează cât vrei

Autentificare