Acasă > Sport > Tenismena-minune, apariție spectaculoasă cu o jachetă specială!

Tenismena-minune, apariție spectaculoasă cu o jachetă specială!

Tenismena-minune, apariție spectaculoasă cu o jachetă specială!

 

Mirra Andreeva a purtat o jachetă cu un mesaj special după ce a câștigat turneul Adelaide Open, conform Reuters. Jacheta a stat 10 luni în valiza sportivei.

Tânăra de 18 ani este cunoscută pentru faptul că își mulțumește sieși după victorii, frază inspirată de rapperul Snoop Dogg. Jacheta a fost nefolosită de la ultimul succes de la Indian Wells, din martie.

Nike i-a oferit jacheta după ce a câștigat turneele WTA 1000 de la Dubai și Indian Wells, anul trecut.

„Am primit această jachetă imediat după Indian Wells. După aceea, nu am mai câștigat nimic până la Adelaide. A fost în valiza mea la fiecare turneu”, a declarat Andreeva la Melbourne Park.

„A fost un cadou frumos de la Nike când am câștigat cele două turnee 1000 și de atunci a așteptat momentul potrivit. La Adelaide, am pus-o în geantă, doar ca să o am. Din fericire, am avut ocazia să o port”, a adăugat jucătoarea.

Andreeva a purtat jacheta după ce a învins-o în finala de la Adelaide pe Victoria Mboko, cu 6-3, 6-1, și a spus: „Îmi mulțumesc mie însămi”.


Citește mai mult pe Hotnews.ro

Sursa https://www.hotnews.ro

Abonează-te, citește Botosaneanul.ro fără reclamă și comentează cât vrei

Autentificare