Paul Iacob a fost împrumutat de Rapid la FC Botoșani în această iarnă și va juca pentru moldoveni până la finalul sezonului actual.
Fundașul central nu mai jucase pentru Rapid din luna august a anului trecut, din cauza problemelor medicale, și a fost cedat la Botoșani pentru a avea șanse mai mari să evolueze constant. De la împrumutul său, Iacob a jucat trei meciuri pentru moldoveni.
Într-un interviu acordat pentru site-ul clubului, Paul Iacob a vorbit inclusiv despre Rapid și s-a arătat sigur că echipa de care aparține poate produce surpriza la finalul acestui sezon, potrivit digisport.ro
”Aștept atât tricoul de campion cât și pe cel de câștigător al Cupei. Mi-aș dori să câștige ambele trofee dacă se poate. Ei știu mai bine ce e de făcut. Își doresc să câștige fiecare meci și acum că s-au calificat în play-off presiunea nu mai e atât de mare. Toate echipele au șanse să câștige. Rapidul are o echipă foarte, foarte bună și poate produce surpriza.”, a spus Paul Iacob.
Rapid va începe play-off-ul de pe locul 6, cu 23 de puncte, la distanță de cinci ”lungimi” față de liderul FCSB. Astfel, giuleștenii au șanse reale la câștigarea campionatului.
O femeie ce se plimba singură și dezorientată, ajutată de jandarmi în miez de noapte
Redacția Botoșăneanul
Mar 23, 2025
Gabriela Erdic
Mar 23, 2025
Permis de ședere fals cumpărat cu 1.500 de euro: O moldoveancă s-a ales cu dosar penal
Redacția Botoșăneanul
Mar 23, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 23, 2025
Botoșani, județul cu cele mai mici pensii din țară
Redacția Botoșăneanul
Mar 23, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile