Scene tensionate au avut loc recent pe terasa unui local din comuna Vârfu Câmpului, județul Botoșani. În centrul atenției ar fi un angajat al Ocolului Silvic Dorohoi.
Potrivit imaginilor primite pe adresa redacției Botoșăneanul, bărbatul ajunge pe terasa localului și începe să lovească cu picioarele scaunele și mesele, provocând dezordine în zona respectivă. Incidentul nu se oprește însă aici.
Din înregistrare se observă că scandalul escaladează rapid, iar la un moment dat acesta este implicat într-o altercație fizică cu alte persoane aflate la terasă.
Polițiștii s-au autosesizat în acest caz și au demarat cercetări pentru identificarea persoanelor implicate în scandal.
„Se efectuează cercetări pentru tulburarea ordinii și liniștii publice. După identificarea și stabilirea participației fiecărei persoane, se vor dispune măsuri legale.”, au transmis reprezentanții IPJ Botoșani.
Incidentul s-ar fi înregistrat la finalul lunii mai.