Acasă > Stiri Botosani > O doctoriță de la Spitalul Județean va primi locuință ANL 

O doctoriță de la Spitalul Județean va primi locuință ANL 

predare apartament

Decizia urmează să fie adoptată în cadrul ședinței ordinare de joi, 25 iunie 2026. 

 

Valeriu Iftime a inițiat un proiect de hotărâre „privind aprobarea listei de repartizare a locuințelor destinate închirierii, în mod exclusiv pentru specialiști din sănătate, din fondul de locuințe ANL aflate în administrarea Consiliului Județean Botoșani”

 

Un apartament ANL a fost eliberat în prima parte a lunii iunie, ca atare un medic va beneficia de locuință.

 

„Deoarece apartamentul A.N.L. a fost eliberat în data de 10 iunie 2026, se consideră oportună adoptarea hotărârii, pentru a permite repartizarea locuinței în cel mai scurt timp și valorificarea eficientă a spațiului disponibil.”, se arată în raportul de specialitate

 

De această locuință ar urma să beneficieze Denisa Misailoaie, medic specialist dermatovenerologie.