Este un mister total deocamdată în privinţa adolescentei găsită moartă miercuri seară în pădurea din apropierea vechii şosele de la ieşirea din Botoşani spre Suceava.
La faţa locului se află şeful serviciului de investigaţii criminale de la Poliţie, iar zonă, înţesată de maşini MAI şi oameni ai legii, a fost delimitată cu o bandă galbenă.
Identitatea fetei de 15 ani nu a fost deocamdată cunoscută. Cert e că a fost găsită semidezbrăcată, tricoul îi era ridicat până în gât, dar avea totuşi sutien.
Nu avea nici un document asupra ei, nici un act, nici măcar un telefon, astfel încât identificarea este dificilă.
Un semn cât de cât distinctiv ar fi acela că avea proteză dentară.
Părea extrem de îngrijită, foarte frumoasă şi provenită dintr-o familia bună.
Se bănuieşte că ar fi fost ucisă în altă parte şi adusă la Pacea.
DESCARCĂ APLICAŢIA BOTOŞĂNEANUL PENTRU MOBIL
Se schimbă Codul Rutier: Șoferii care sunt vizați
Jun 23, 2026
Președintele a chemat iar partidele la consultări
Jun 23, 2026
Tânăr dus la pușcărie după ce a nenorocit o fată
Jun 23, 2026