Două milioane de lei! Una din cele mai mari clădiri private din municipiu, scoasă la vânzare

La sfârşitul acestei luni va avea loc o licitaţie pentru vânzarea uneia dintre cele mai mari clădiri private construite la Botoşani după revoluţie.

 

Un executor judecătoresc încearcă să valorifice fostul centru comercial situat vis-a-vis de bazar care aparţine SC Carisma Center SRL. Se încearcă pe această cale recuperarea unei datorii de 1,79 milioane de lei.


Imobilul din Calea Naţională 113 are o suprafaţă construită de 335 metri pătraţi şi 650 mp teren aferent. Are demisol, parter, etaj şi mansardă.


2.077.413 lei


este preţul de plecare al licitaţiei.


Acesta a fost stabilit printr-un raport de expertiză.


Clădirea este pusă sub sechestru atât de Administraţia Finanţelor Publice, cât şi de Direcţia de Impozite şi Taxe Locale.


Executarea silită se desfăşoară în baza unui contract de ipotecă parafat în urmă cu zece ani, mai exact pe 26 ianuarie 2007.
 

 

Abonament BT Pătrat Mov

Abonează-te, citește Botosaneanul.ro fără reclamă și comentează cât vrei

Autentificare