Cei doi medici au promovat concursul organizat de către reprezentanții spitalului.
Cea mai mare unitate medicală din județ și-a mărit echipa cu încă doi medici.
Este vorba despre un medic oftalmolog și unul internist. Ei au fost declarați admiși în urma susținerii probelor scrise și practice.
Astfel în cadrul Compartimentului Oftalmologie va activa Nicoleta Irod, iar pe Secția de Medicină Internă I a promovat concursul Emanuil Ivu.
DESCARCĂ APLICATIA BOTOSĂNEANUL PENTRU MOBIL:
Elevii de liceu vor avea o nouă materie opțională
Jun 23, 2026
Se schimbă Codul Rutier: Șoferii care sunt vizați
Jun 23, 2026