Peste 20 de cupluri care au împlinit 50 de ani de la căsătorie au fost premiate în sala mare de la Primăria Botoşani. Pentru prima dată florile și diplomele nu a fost acordate de primar, ci de cei doi viceprimari.
Cosmin Andrei și Cătălina Lupașcu au adresat câteva cuvinte pensionarilor prezenți, cărora ulterior le-au oferit câte un buchet de flori, o diplomă de excelență și un premiu de 300 de lei. Ulterior, toți cei prezenți au servit câte un pișcot și o cupă de șampanie.
Absenţa lui Ovidiu Portariuc ar putea fi explicată şi prin unele sugestii făcute pe o rețea de socializare cu privire la statutul său din viața personală, care nu i-ar mai da dreptul moral de a premia cuplurile de aur.
(G.E.) CITEȘTE:
Premiere „de aur” cu oficialităţi PSD pe scena SummerFest - VIDEO & GALERIE FOTO [[galerie-foto]]
CITEŞTE ŞI:
Mesaj pentru primar după divorț: Sper măcar să ai decența de a lăsa pe altcineva