Ciocnire violentă Ford – VW Passat în celebra intersecție de la Răchiți, doi oameni la spital – FOTOGALERIE

Cadrele Detașamentului de Pompieri Botoșani au intervenit miercuri după-amiază pentru prevenirea izbucnirii unui incendiu la două automobile care s-au izbit în deja celebra intersecție a drumului Botoșani – Săveni cu Răchiți – Roșiori.

 

Ca și într-o mulțime de evenimente rutiere asemănătoare petrecute în acel loc și cel de astăzi a fost cauzat de neacordarea de prioritate.


Șoferul unui Ford a intrat pe șoseaua principală de pe cea secundară fără să acorde prioritate unui VW Pasat care circula regulamentar spre municipiul reședință.


Impactul a fost unul puternic, ambele mașini fiind serios avariate în parte frontală.


Totodată, cei doi conducători auto au fost transportați la Unitatea de Primiri Urgențe de la Spitalul Județean.

 

 

DESCARCĂ APLICAȚIA BOTOȘĂNEANUL PENTRU MOBIL

download from google play download from apple store
Abonament BT Pătrat Mov

Abonează-te, citește Botosaneanul.ro fără reclamă și comentează cât vrei

Autentificare