Cazurile de coronavirus continuă să crească la Botoșani. Iar mai multe persoane dintr-un cămin de bătrâni au fost diagnosticate cu acest virus.
Mai multe persoane de la căminul de bătrâni din Răchiți au fost confirmate marți cu coronavirus.
Din primele informații se pare că este vorba despre șase beneficiari și doi angajați care se ocupă de îngrijirea acestora.
Rezultatele pozitive au venit marți. Imediat s-a luat decizia internării la Spitalul Județean Mavromati.
Ceilalți beneficiari și angajați ai căminului au intrat în izolare conform procedurii.
O anchetă epidemiologică a fost deschisă în acest caz.
DESCARCĂ APLICATIA BOTOSĂNEANUL PENTRU MOBIL:
Declarația zilei 23 iunie 2026
Jun 23, 2026
Jun 23, 2026
SpaceX: De ce scad acțiunile companiei lui Elon Musk
Jun 23, 2026