Acasă > Stiri Botosani > Bărbat luat cu ambulanța, după ce a căzut de pe o remorcă cu pește

Bărbat luat cu ambulanța, după ce a căzut de pe o remorcă cu pește

Angajatul unei societăți din Botoșani a fost transportat astăzi la Unitatea de Primiri Urgență, în urma unui accident de muncă.

 

Astăzi, 18 aprilie 2016  în jurul orelor 9.00, a avut loc un eveniment în care a fost  implicat  numitul  Pintilie Marcel L.,  cu  vârsta de  40  ani,  angajat  pe post de conducător auto al  societaţii SC  Pirania SRL Botoşani. Aflandu-se  la Ferma Piscicola Lebăda, Pintilie L. M,, s-a urcat pe  remorca  specializată  pentru transportul peştelui, pentru a verifica tuburile de  oxigen înainte  de  a  pleca  în  cursă.  În   timp  ce  efectua  verificarea   a  căzut  de   la o   înălţime  de  aproximativ 2,5 metri. Zgomotul produs  de  cădere  a  fost auzit  de un cioban aflat în zonă, care a sunat la 112, accidentatul  fiind  transportat  de  către  o ambulanţă la  Spitalul  Judeţean de urgenţă ``Mavromati`` Botoşani.  Evenimentul va fi cercetat de către angajator  iar dosarul de cercetare va fi înaintat spre  verificare şi avizare Inspectoratului Teritorial de Muncă Botoşani.

 

Declarația zilei 22 iunie 2026 

Gabriela Erdic

Jun 22, 2026

Poza zilei 22 iunie 2026 

Gabriela Erdic

Jun 22, 2026