Anunțul a fost făcut în urmă cu puțin timp.
Echipele Nova Apaserv intervin astăzi, 19 mai 2026, la nivelul sistemului de alimentare cu apă, ca urmare a unei avarii apărute pe conducta din material AZBO, cu diametrul de 150 mm, situată în zona localității Baisa, comuna Mihai Eminescu.
Pentru remedierea defecțiunii a fost necesară întreruperea furnizării apei potabile în următoarele localități: Agafton, Baisa, Hudum și Mănăstirea Doamnei.
Estimăm că reluarea furnizării apei potabile va avea loc în cursul zilei de astăzi, 19 mai 2026, în jurul orei 16:00, în funcție de evoluția lucrărilor din teren.
SC Nova Apaserv S.A. Botoșani își cere scuze față de abonații afectați și îi asigură că se va interveni cu operativitate pentru finalizarea lucrărilor, astfel încât disconfortul creat să fie cât mai redus.
Mulțumim pentru înțelegere!, este mesajul Nova ApaServ.
FC Botoșani a obținut licența pentru noul sezon
May 19, 2026
S-a stabilit când joacă FC Botoșani barajul cu FCSB
May 19, 2026