FC Botoșani și Dinamo se întâlnesc luni, pe ”Municipal”, de la ora 20:30, în ultimul meci al etapei a 17-a din SuperLiga României.
Înaintea duelului cu moldovenii, Zeljko Kopic (48 de ani) a prefațat partida în cadrul unei conferințe de presă.
Tehnicianul croat a anunțat faptul că, cel mai probabil, Dinamo nu se va putea baza la confruntarea cu FC Botoșani pe Alex Musi (21 de ani) și Cristi Mihai (21 de ani), fotbaliști care s-au întors cu probleme medicale în lotul ”câinilor”, după acțiunile de la echipele naționale.
Zeljko Kopic, antrenor Dinamo București
”Botoșani este echipa cu cel mai bun joc de acasă în acest sezon, noi cred că suntem a doua echipă cea mai bună în deplasare. Mergem cu ambiție, vom lupta, știm cum joacă Botoșani acasă. Vor fi multe dueluri puternice, trebuie să fim la cel mai bun nivel. Este un meci dificil, Botoșani își merită locul în clasament.Vrem să obținem cât mai multe puncte putem, urmează 5 meciuri dificile. Luăm fiecare meci în parte, iar în pauza de iarnă vom analiza unde suntem, ce am făcut bine și ce trebuie să îmbunătățim.Dacă luăm cele 3 puncte cu Botoșani, înseamnă că vom juca foarte bine, este un teren foarte dificil. Trebuie să continuăm să ne facem treaba cum trebuie”.
Combatantele sunt despărțite în clasament de doar două puncte, acesta fiind deocamdată avantajul roș-alb-albaștrilor.
FOTO: iamsport.ro
Guvernul reia investițiile la stadioane, ”Municipalul” de la Botoșani NU este pe listă