Apelul la 112 a fost înregistrat în dimineața zilei de marți, 23 iunie 2026.
S-a întâmplat în Parcul Tineretului. O femeie a căzut din pod și avea nevoie de îngrijiri medicale de specialitate.
La fața locului au ajuns un echipaj de la Serviciul Județean de Ambulanță (SJA), dar și pompierii.
Botoșăneanca a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean „Mavromati” pentru îngrijiri medicale.
Vecinii spun că ea ar avea probleme psihice și ar distruge lucrurile de prin casă. Inițial, pompierii au fost chemați să spargă ușa, însă nu a fost nevoie.