Acasă > Stiri Botosani > Un tânăr ofițer s-a alăturat pompierilor din ISU Botoșani

Un tânăr ofițer s-a alăturat pompierilor din ISU Botoșani

pompier tanar la ISU Botoșani.

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Nicolae Iorga” Botoșani și-a mărit echipa cu un nou ofițer. Sublocotenentul Cătălin Petrescu s-a alăturat colectivului Inspecției de Prevenire, unde va desfășura activități dedicate protejării comunității.

 

Revine în instituția unde și-a efectuat stagiul de practică.

 

Tânărul ofițer este absolvent al Academiei de Poliție „Alexandru Ioan Cuza” din București, Facultatea de Pompieri, iar legătura sa cu ISU Botoșani nu este una nouă.

 

În timpul anilor de studiu, Cătălin Petrescu și-a desfășurat stagiul de practică în cadrul ISU Botoșani, unde a avut ocazia să cunoască activitatea operativă și de prevenire, precum și echipa de salvatori.

 

După finalizarea studiilor, acesta revine în cadrul inspectoratului, de această dată în calitate de ofițer.

 

Astăzi revine printre noi, de această dată în calitate de coleg, pregătit să contribuie la misiunea de protejare a comunității prin activitatea de prevenire”, au transmis reprezentanții ISU Botoșani.

 

Colectivul inspectoratului i-a urat noului coleg bun venit, succes în carieră și cât mai multe satisfacții profesionale în activitatea pe care o va desfășura în slujba comunității.