Concertul pe care ”The Motans” l-a susținut vineri seară la Casa de Cultură a Sindicatelor alături de Orchestra Simfonică a Filarmonicii ”George Enescu” a avut și câteva momente amuzante.
La o pauză dintre melodii, o adolescentă din public i-a cerut pe un ton răsunător solistului vocal, Denis Roabeș, să cânte ”Înainte să ne fi cunoscut!” probabil cel mai mare hit al trupei din Republica Moldova.
”Vrei tu? Cine a spus?” a întrebat liderul formației și cum răspunsul a fost și mai puternic a exclamat: ”Doamne! Chiar te lupți pentru piesa asta! 100 de lei dai? Se rezolvă”.
Și părea că părțile s-au înțeles, doar că în joc a intrat și dirijorul Alexandru Ilie, care a precizat: ”100 de lei pentru fiecare”. Și cum pe scenă erau câteva zeci de oameni, cheltuiala a devenit brusc una însemnată.
”The Motans” a dat curs abia la finalul concertului dorinței tinerei, ”Înainte să ne fi cunoscut!” fiind melodia cu care ar fi trebuit să încheie show-ul.
Doar că băieții din Basarabia au răspuns unui bis și au revenit pe scenă pentru ”Valuri mari”.
Meteorologii au prelungit CODUL GALBEN de ceaţă şi polei : Vizibilitate tot mai scăzută
Redacția Botoșăneanul
Jan 23, 2025
Blocada de seară: Amenzi pentru drifturi și viteză, polițiștii au răscolit puțin și barurile
Redacția Botoșăneanul
Jan 23, 2025
Se caută doi tineri medici pentru Urgențe, candidații dau examenul la Iași
Redacția Botoșăneanul
Jan 23, 2025
Jandarmii botoșăneni, la ceas de bilanț: Mii de amenzi date, an cu o sumedenie de misiuni
Redacția Botoșăneanul
Jan 23, 2025
Panouri publicitare dezafectate din mai multe zone ale orașului
Redacția Botoșăneanul
Jan 23, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile