Antrenorul de la Petrolul nu a uitat nici el de arbitraj: Am avut o fază aproape identică, trebuia verificată 

La final, antrenorul Eugen Neagoe și stoperul Paul Papp au tras concluziile după remiza cu Botoșani. 

 

 

Nemulțumiri și la Petrolul

 

 

FC Botoșani nu a reușit să profite de pasul greșit făcut de Universitatea Craiova și Rapid, care au remizat între ele în această etapă, scor 2-2, și a înregistrat la rândul său un egal în SuperLiga, cu Petrolul Ploiești, scor 0-0.

 

Moldovenii au ratat un penalty în repriza secundă, prin Mitrov, motiv pentru care antrenorul Eugen Neagoe e mulțumit cu punctul obținut. Dar tot a reclamat că arbitrul Horia Mladinovici ar fi comis mai multe greșeli, scrie iamsport.ro

 

”Un joc încrâncenat, așa cum m-am așteptat. Știam că întâlnim o echipă agresivă. Am încercat și noi să jucăm la fel și cred că ne-am ridicat la nivelul adversarilor. Am marcat în repriza a doua, a fost milimetric acolo, dar a fost anulat. Dar una peste alta cred că a fost un rezultat echitabil. Au avut și ei ocazii mari, dar și noi.

Am avut, prin Chica-Roșă, o ocazie în care a fost lovit și cred că faza ar fi trebuit să fie verificată. Am avut și noi o fază aproape identică cu cea de la Botoșani, jucătorul de la ei și-a lăsat piciorul în spate. Au fost aproape identice, după părerea mea.”

 

 

„Nu am ce să le reproșez”

 

 

„Au fost și faze de poartă, dar cred că a fost un rezultat echitabil. Avem mare nevoie de puncte, dar trebuie să ne mulțumim cu un punct. Am discutat cu băieții, i-am felicitat pentru atitudine, pentru efortul pe care l-au depus. Sunt mulțumit de maniera în care au intrat în teren, au respectat ceea ce am discutat. Nu am ce să le reproșez, doar faptul că nu au reușit să marcheze.

 

Eu cred că am arătat că avem o echipă solidă, o echipă bună. Nu am arătat multe vulnerabilități. Una peste alta, cred că a fost un rezultat echitabil”, a declarat Eugen Neagoe.

 

Antrenorul de la FC Botoșani a pus „tunurile” pe arbitraj după remiză: Au fost multe faze interpretate greșit

 

 

Abonament BT Pătrat Mov

Abonează-te, citește Botosaneanul.ro fără reclamă și comentează cât vrei

Autentificare