Ştiri
Valeriu Iftime : Eu am auzit că Golofca a jucat jocuri de noroc

Valeriu Iftime, oficialul celor de la FC Botoșani, susține că Leo Grozavu va fi în continuare antrenorul echipei.

Însă în cazul în care Comisia de Disciplină a FRF îl va suspenda mai mult de două etape, atunci formația moldoveană va căuta un alt antrenor.

 

"Concluzia noastră e că Leo nu poate fi suspendat de Comisia de Disciplină. Cred că gestul ca atare nu-l poate suspenda pe antrenor. Poate primi o amendă usturătoare.

Leo nu e un bătăuș, nu e un instigator. Dacă va fi suspendat mai mult de 2-3 etape, trebuie să punem un alt antrenor. Nu putem trăi fără antrenor", a declarat Iftime la TV Digi Sport.

 

Antrenorul demisionase la două zile de la incidentul cu mijlocașul Cătălin Golofca, pe care l-a agresat în timpul meciului pierdut de echipa sa la Giurgiu, cu Astra, scor 0-3. Ulterior, șefii moldovenilor i-au reconfirmat poziția.

 

"Eu am auzit că Golofca ar fi jucat la jocuri de noroc. Dar eu nu cred acest lucru, cred că e băiat cuminte. S-a scris despre Golofca în urmă cu ceva timp că ar fi jucat jocuri de noroc. Eu l-am întrebat dacă a jucat și mi-a spus că e o prostie. Nu știu dacă Golofca îl va da în judecată pe Leo. Noi am vorbit cu jucătorul și mi-a spus că nu se va întâmpla așa ceva"

 

Valeriu Iftime.

(Sursa – Gazeta Sporturilor)

Valeriu Iftime a intrat în vestiar și a rămas uimit de ce i-au spus jucătorii

 

loading...
Eu nu-l mai aud pe Iftimie ce face cu termoficarea la Suceava, ca era prin toata presa la momentul respectiv, de atunci liniste, l-au fugarit aia ca sau lamurit de valoarea lui !!!
20 martie 2017, 10:20
Pai cred ca ar trebui sa-i dai pe toti afara, stie toata lumea ca joaca la pariuri aproape toata echipa,chiar si luptatorul cel grozav mai castiga cate 1-2000 de euro la cateva luni, depinde cum ii sopteste o pasarica, ne crezi fraieri bre valerica?
19 martie 2017, 21:01
valeru e smecher, ne ia pe toti de fraieri, l-a vrut pe Leo inapoi pentru ca e cel mai ieftin, mai vrea o tura in liga 1 ca se dau bani de la liga, de la televiziuni, de la orange, de la cj, de la cl, el a bagat ceva firfirei cand era echipa in B si se crede si acum mare finantator , ca oricum inafara de el nu mai crede nimeni asta.
19 martie 2017, 17:30
Esti tare Valerica(frumos nume si cu rezonanta)!Dupa cercetari indelungate ti-a soptit cineva ca Golofca a jucat la noroc.A uitat sa precizeze daca la 6 din 49. 7 din 7.Cred ca daca nu-l palea Leo,afla ca Golofca era un inger pamant
19 martie 2017, 16:42
Eu zic sa nu cauti alt antrenor chiar daca-l suspenda pe viata.Il suna pe Sfaiter si antreneaza echipa prin telefon,ca el e mare antrenor ,e doxa de fotbal si pacat sa-l pierdem.Are si John dreptate in comentariul sau .Golofca trebuie suspendat din fotbal ca acu 5 ani a jucat la noroc , a luat 2 rosii candva...si saracul Leo si-a adus brusc aminte si l-a luat la ciomagit la meciul cu Astra .Duhurile rele emanate de Golofca i-au spus OMUL ASTA E UN PARIOR A LUAT CARTONASE ROSII ,atunci Leo a zis TOATE AU O LIMITA ,FARA JOCURI DE NOROC ,FARA CARTONASE ROSII.Deci mai dergraba duhurile rele emanate de Golofca ar trebui gasite vinovate ,nu Leo.
19 martie 2017, 16:35
Rade o tara intreaga de noi ca v-ati rugat de un antrenor bataus sa revina inapoi, ba mai mult, ati cautat sa ii gasiti scuze si sa incriminati jucatorul, care probabil dupa cata minte ai tu mai Valerica ar fi trebuit sa iasa si sa spuna ca a fost de fapt mangaiat si ca din cauza pixelului albastru s-a vazut altceva.
19 martie 2017, 12:44
Daca sunt argumente clare ca a jucat la pareuri sportive ar trebendat si indepartat de la club ,daca nus argumente clare atunci domnule Iftime si
19 martie 2017, 12:24
Acum înțelegem de ce a luat 2 Cartonașe roșii acest Golofca! Și toți îl condamna pe Leo.Un parior de ăsta te împinge la astfel de gesturi.Conducerea FC Botoșani ,afara cu Golofca,suspendat din fotbal!
19 martie 2017, 10:53
Dati-l afara d-le Valeriu Iftime, daca intradevar asa este, acesta va incerca sa duca echipa in jos in loc s-o ajute.
19 martie 2017, 10:03
Loading...
Loading...
Sondaj
Ce ar trebui să facă autoritățile în Centrul Vechi?
Să acționeze ca până acum
Să recurgă la măsuri de forță
Să evacueze scandalagiii
Nu știu / nu mă interesează
Declaraţia zilei
”Ni s-a comunicat că nu avem apă în zonă. Este o problemă foarte delicată. Eu știu exact cum s-a ales terenul de acolo și știți și dv. Eu am făcut paralelă în timp, Ștefan cel Mare când voia să facă o mănăstire tră ...
Curs valutar
ieri
EUR
Euro
4.5630 lei
USD
Dolarul SUA
4.0522 lei
CHF
Francul elveţian
4.1937 lei
GBP
Lira sterlină
5.1664 lei
JPY
100 de yeni japonezi
3.6278 lei
XAU
Gramul de aur
162.9821 lei
MDL
Leul Moldovenesc
0.2230 lei
HUF
100 de Florinţi Maghiari
1.4757 lei
AUD
Dolarul Australian
3.0840 lei
CAD
Dolarul Canadian
3.0634 lei
CZK
Coroana Cehească
0.1735 lei
DKK
Coroana Daneză
0.6137 lei
Vremea
astăzi
Botosani
o C
Dorohoi
o C
Bucecea
o C
Darabani
o C
Saveni
o C
Ştefăneşti
o C
Horoscop
astăzi
web site traffic statistics
app traffic statistics