Ştiri
APEL către parlamentarii din Botoșani de a NU vota moțiunea împotriva Guvernului

O formațiune de la Botoșani a lansat un apel public către deputații și senatorii aleși în județul Botoșani de a nu face jocul politic al lui Liviu Dragnea. Iată-l în cele ce urmează:

* Apel către toți parlamentarii județului Botosani de a nu vota moțiunea de cenzură.

 

- România are nevoie, mai mult ca oricând, de stabilitate economică și politică, de coerență în actul de guvernare, de menținerea încrederii partenerilor internaționali și a investitorilor.

 

- România nu are nevoie de o criză politică prelungită menită să stopeze creșterea economică și să arunce societatea în haos.

 

- România trebuie să ofere predictibilitate partenerilor străini, care și-au exprimat ferm sprijinul pentru guvernul actual, și să depășească un moment de criză creat artificial, din pur interes pentru putere și din ignoranță față de interesele prioritare ale cetățenilor români.

 

*Trăim un moment de cotitură majoră în politica românească, moment în care trebuie să ne dovedim maturitatea și responsabilitatea.

 

- Acum este momentul hotărâtor prin care putem să ne dezicem de abuzuri, de maniera totalitară de a face politică și de ifosele dictatoriale ale unor lideri cu un comportament incompatibil cu democrația.

 

- Este momentul să punem interesele românilor mai presus de orice și să creăm politici pentru oameni.

 

- România azi se poate desprinde de trecut, un trecut al politicii de tranziție, al jocurilor de culise și al selecțiilor făcute pe baza obedienței și supunerii față de lideri care ne amintesc de istoria tristă trăită înainte de 1989.

 

- România are nevoie de oameni de calitate și de criterii de selecție bazate pe verticalitate morală și profesionalism.

 

* Este momentul pentru o altfel de politică, iar Pro România o va produce !...

 

Semneaza

Departament Comunicare

PRO ROMANIA-Filiala Botosani

PSD-iștii din Moldova încep să renunțe la Dragnea și să meargă pe mâna lui Grindeanu

 

loading...
Oare incep si ei sa gandeasca si sa nu se mai lase manipulati? Pot fi ei asa rebeli si sa- i intoarca spatele tatucului Dragnea? Cel cu ocheanul pe scaunul prezidential? Nu se poate...
19 iunie 2017, 11:18
Trofin parca e din desene animate si voi ii cereti sa gandeasca:)))
18 iunie 2017, 16:50
De asta i-au ales" pe sprânceană ",ca sa pupe mana când trebuie! A venit timpul acum. Intre dictatura și democrație ei aleg prima varianta. Oricum nu pot da facă diferența dintre cele doua noțiuni.
18 iunie 2017, 16:37
Votati motiunea sa ajungeti la anticipate daca sunteti asa de mandri de realizarile de pana acum!
18 iunie 2017, 16:35
PROMO îți dau un sfat:mai pune mana pe gramatica limbii române k nu prea ai deschis-o.dragnea nu poate conduce țara k un dictator.e o ofensa adusă la adresa statului de drept ce face el cât și la constituție.
18 iunie 2017, 15:43
Parlamentarii PSD de Botosani nu au coloana verticala, ei sunt numai ,, votanti ,, vor vota ce le la spune Doina. Pentru asi pastra scaunele sunt dispusi la orice fel dfe compromis marsav.
18 iunie 2017, 14:59
FLORINE tu ai ramas PDL list si nu ai inteles ca poza este pusa de pe un sait sa vi si tu la PNL sa intelegi
18 iunie 2017, 14:28
Stimati PARLAMENTARI Daca ajungeti la anticipate nu veti mai fi nici unul dintre VOI Mai bine nu votati motiunea pentru a ramane parlamentar altfel PAAAA BAETI
18 iunie 2017, 14:17
uitati-va la fetele lor,
18 iunie 2017, 13:29
Oare mai sunt multi nesimtiti care fac rau politic administrativ acestei tari. Acest partid PRO Romania ce tupeu are cand este format din traseisti tradatori? A aparut ca rama dupa ploaie si deja se târăsc dupa funcţi Ce tupeu are fostul agricultor Daniel Constantin să cerşească din nou voturi, pentru a trai el bine ? iar saraci votanti să scurme prin mizerie? Ce a făcut acest tradator politic care fuge numai dupa functi . Jos Grindeanu. Conform Constituţie României-ESTE LOVITURŢ DE STAT????- -ART. 54Fidelitatea fată de tară(1) Fidelitatea fată de tară este sacră.(2) Cetătenii cărora le sunt incredintate functii publice, precum si militarii, răspund de indeplinirea cucredintă a obligatiilor ce le revin si, in acest scop, vor depune jurămantul cerut de lege. -LOVITURA DE STAT ???? sistemul si binomul???Fotografia postată de Valeriu Apetrei.
18 iunie 2017, 13:09
Vor vota motiunea, nu au nici un cuvant de spus, 0 investitii pentru judet, nici macar un amarat de drum pana la Targu Frumos. Vor vota pentru Dragnea si dezvoltarea Olteniei, unde se duc toti banii de la Guvern. Daca maine ar fi alegeri din 7 nu stiu daca ar mai iesi 3. Timpul trece, sa vedem cum se vor prezenta in fata oamenilor. Razvan Rotaru e singurul cu tupeu care ar putea schimba ceva!
18 iunie 2017, 13:04
Vor vota motiunea ca sunt lingaii lui dragnea !
18 iunie 2017, 12:52
Loading...
Loading...
Sondaj
Ce ar trebui să facă autoritățile în Centrul Vechi?
Să acționeze ca până acum
Să recurgă la măsuri de forță
Să evacueze scandalagiii
Nu știu / nu mă interesează
Declaraţia zilei
”Bogăţia vine din suflet, dacă e să vorbim de partea materială nu mă consider un om bogat. Am văzut oameni cu bani şi cred că ştiu să fac diferenţa între cei care au bani şi cei care au mai puţini bani. Şi mai ştiu şi ...
Curs valutar
23 iunie 2017
EUR
Euro
4.5673 lei
USD
Dolarul SUA
4.0905 lei
CHF
Francul elveţian
4.2091 lei
GBP
Lira sterlină
5.2034 lei
JPY
100 de yeni japonezi
3.6772 lei
XAU
Gramul de aur
165.1775 lei
MDL
Leul Moldovenesc
0.2236 lei
HUF
100 de Florinţi Maghiari
1.4773 lei
AUD
Dolarul Australian
3.0951 lei
CAD
Dolarul Canadian
3.0923 lei
CZK
Coroana Cehească
0.1738 lei
DKK
Coroana Daneză
0.6141 lei
Vremea
astăzi
Botosani
27 o C
Dorohoi
27 o C
Bucecea
27 o C
Darabani
o C
Saveni
o C
Ştefăneşti
27 o C
Horoscop
astăzi
web site traffic statistics
app traffic statistics