Ştiri
Ţurcanu atac la verii Flutur şi Ţâbuleac în faţa a sute de oameni – VIDEO
Liderul liberalilor de la Botoşani, candidat din partea USL la funcţia de preşedinte a Consiliului Judeţean a avut şi la Popăuţi acelaşi discurs revoltat ca şi la lansarea de la Casa de Cultură a Sindicatelor cu atacuri directe la primarul Cătălin Flutur dar şi la preşedintele CJ de la Suceava, Gheorghe Flutur, precum şi la adresa lui Mihai Ţâbuleac.

El le-a cerut oamenilor să voteze la alegerile din iunie în aşa fel încât să dispară democrat-liberalii din funcţiile de conducere importante de la nivel local.
„Dv. ne-aţi dat mandatele şi dv. ne puteţi lua mandatele”
„Împreună putem câştiga, împreună putem fi puternici şi trebuie să rămânem împreună. Aţi fost alături de mine, aţi fost alături de colegii mei, vă rog din suflet să rămâneţi alături de noi că noi vom duce la îndeplinire programul pe care îl asumăm în faţa dv., nu o să vă dezamăgim, nu o să vă uităm, nu o să venim în faţa dv. doar cu promisiuni, ci după ce o să ne vedem aleşi de dv. nu vom uita ce v-am promis, nu vom uita că dv. ne-aţi dat mandatele şi dv. ne puteţi lua mandatele”
„Noi oamenii care ajungem într-o funcţie cu ajutorul dv. să fim în slujba dv. nu putem uita cetăţenii judeţului Botoşani care o dată la patru ani, merg la vot, votează aşa cum consideră ei şi în cine au ei încredere şi după ce votaţi, noi să uităm acest lucru. Vă asigur în numele echipei social liberale că atât eu după ce voi ajunge preşedinte a CJ, atât dl. Ovidiu Portariuc după ce va ajunge primar al municipiului Botoşani, toţi primarii care vor câştiga mandatele în toate localităţile judeţului Botoşani vor fi în slujba cetăţenilor, vor duce la îndeplinire programul Guvernului USL, vor duce la îndeplinire gândurile dv.”

Citeşte şi:
Ţurcanu s-a lansat cu acuze penale, gafe uriaşe şi promisiunea luării a 60 de primării
„Flutur de la Primărie a transformat Botoşani în groapa de gunoi a Sucevei”
„Judeţul este a dv., comunele sunt a dv. Trebuie să trimitem acasă pe Flutur de la Primărie pentru că el a transformat municipiul Botoşani în groapa de gunoi a Sucevei, dacă veniţi dimineaţa şi observaţi 10 camioane cu tot gunoiul din Suceava care vine la Botoşani”
„Mihai Ţâbuleac, actualul preşedinte a CJ foarte zâmbitor, amuzant, d-le se desfiinţează judeţul, mergem la Suceava la tata Flutur, nu contează ce o să facă cetăţenii judeţului Botoşani, contează că el trebuie să stea plecat să sărute ghiulul lui tata Flutur de la Suceava, vă rog din suflet să îi trimitem acasă pe 10 iunie, dar nu aşa, ruşinos, să nu ia mai mult de 10 procente la nivelul judeţului Botoşani. Să le scoatem politica din cap pentru că au considerat că Botoşani e moşia lor şi ei pot face tot ceea ce doresc ei fără să vă consulte pe dv., fără să vă respecte, fără să vă aprecieze”
CITEŞTE ŞI:
Contre în şoaptă Ţâbuleac – Gheorghe Flutur pe regionalizare
Ţâbuleac dă de pământ cu regionalizarea PDL - VIDEO


Urmărește-ne și pe Google News

Rareș Prisacariu a dus la școală trofeul câștigat la Românii au talent: Aceștia sunt minunații mei colegi! GALERIE FOTO
Rareș Prisacariu, câștigătorul sezonului 13 al concursului Românii au talent, a avut parte de o primire foarte frumoasă din partea colegilor de clasă.
Elevii botoșăneni sunt “Prietenii Pompierilor”: Echipele care vor reprezenta județul la etapa națională – GALERIE FOTO
120 de elevi s-au întrecut, astăzi, pentru trofeul “Prietenii Pompierilor”.
Se caută preot în Botoșani: Postul este vacant, dar parohia nu are biserică
Mitropolia Moldovei și Bucovinei a actualizat lista cu parohiile vacante pentru care pot opta pentru transfer doar preoții din cadrul Eparhiei Iașilor care întrunesc condițiile statutare de transfer.
Sara pe deal a unit sute de botoșăneni într-un loc în care interpreții și creația se întâlnesc și dau viață artei - GALERIE FOTO
Prima ediție a evenimentului a adus pe scenă artiști a căror muzică i-a binedispus pe melomanii botoșăneni și nu numai.
Botoșănean oprit de polițiștii suceveni, șoferul s-a întors acasă cu un dosar penal
Botoșăneanul a fost depistat cu probleme la mașină, el fiind acum cercetat penal.
Sexagenar prins cu trei persoane în mașină: polițiștii i-au interzis 6 luni să mai folosească automobilul
Agenții Serviciului Rutier au depistat, ieri, pe strada I.C. Brătianu, din municipiul Botoșani, un autoturism condus de un bărbat, de 60 de ani, din comuna Sulița.
Polițiștii i-au golit unui botoșănean mașina plină de lemne
Ieri, în intervalul orar 16:00 - 20:00, Secția de Poliție Rurală 10 Ștefănești a desfășurat o acțiune pentru impunerea unui climat de siguranță rutieră și pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din domeniul silvic
Și-a luat... viteză! Polițiștii l-au oprit pentru una, au descoperit alta
O echipă a Serviciului Rutier a oprit pentru control, pe drumul național D.N. 29 C, în comuna Vârfu Câmpului, un autoturism care circula cu viteză peste limita legală.
Tânără ridicată din oraș și băgată după gratii pentru tâlhărie
În cursul zilei de vineri, cadrele Poliției Săveni au identificat o tânără, de 34 de ani, din oraș, pe numele căreia era emis, de către Judecătoria din localitate un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.
Descindere în casa unui botoșănean care efectua intervenții chirurgicale nepermise asupra câinilor
Polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au pus, vineri, în executare un mandat de percheziție domiciliară, în comuna Gorbănești, la locuința unei persoane bănuită de comiterea infracțiunii de ”intervenții chirurgicale destinate modificării aspectului unui animal”, precum cuparea urechilor și codotomie, tăierea cozii.
Primăria vrea să transforme Botoșaniul în ”Orașul Copiilor” de 1 Iunie: Autobuz magic, prinți și prințese pe pietonal, târg, filme gratuite, șah gigant și multe altele - FOTOGALERIE
Confetti, baloane, concursuri, spectacole și producții cinematografice, ateliere și defilarea personajelor de poveste, toate acestea dar și multe altele vor fi puse la dispoziția copiilor, din dorința Primăriei Municipiului Botoșani de a crea, pentru cei mici, de ziua lor, „o lume de poveste”, se arată într-un comunicat trimis de instituție.
Încă o afacere pe spatele refugiaților: patru suceveni au șantajat și bătut transportatorii din Cernăuți ca să plătească taxă de protecție
Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT) Suceava împreună cu polițiști de la Brigada de Combatere a Criminalității Organizate au efectuat joi patru percheziții domiciliare într-un dosar privind constituirea unui grup infracțional organizat și șantaj.
Unul dintre cei mai mari lideri sindicali din România îi cere demisia ministrului Budăi: Nu a făcut decât să bulverseze toate sistemele, pensiile publice, pensiile speciale, legea salarizării bugetare
Confederaţia Naţională Sindicală „Cartel ALFA” înglobează peste jumătate de milion de lucrători, iar președintele Bogdan Hossu a lansat un atac dur la adresa ministrului PSD al Muncii, Marius Budăi, solicitându-i din nou să renunțe la funcție.
Botoșănenii au comandat anul trecut de 6 ori mai mulți burgeri față de 2021, seara e nebunie
În 2022, românii au comandat prin intermediul Glovo peste 9 milioane de burgeri, cu 40% mai mult față de anul precedent. Consumatorii din județul Botoșani au avut un rol important în această creștere.
Deputatul USR Andrei Drancă: Incredibil! Guvernul Ciucă nu găsește bani pentru profesori, dar găsește pentru funcționarii din administrație
Ordonanța de urgență adoptată vineri de Guvernul Ciucă nu doar că este foarte departe de doleanțele profesorilor aflați în grevă generală, dar reprezintă și o sfidare adusă acestora: funcționarii din administrație vor primi, de-a valma, o majorare a salariilor cu aproape 10%, arată USR-iștii într-un comunicat trimis redacției.
Șefii polițiilor de frontieră din România și Ucraina s-au întâlnit la Botoșani, de la combaterea contrabandei la scăderea timpilor de așteptare în vămi – FOTOGALERIE
În perioada 25 – 26 mai, la Botoşani s-a desfăşurat întâlnirea bianuală de lucru a şefilor structurilor teritoriale ale Poliţiei de Frontieră Române de la graniţa cu Ucraina cu omologii din cadrul Serviciului Frontierei de Stat al Ucrainei, în baza Tratatului dintre cele două state privind regimul frontierei de stat româno - ucrainene, colaborare şi asistenţă mutuală în problemele de frontieră.
Misiune specială a pompierilor: Ziua Copilului sărbătorită în avans – GALERIE FOTO
Sute de copii din Darabani au sărbătorit, în avans, Ziua Internațională a Copilului, alături de pompieri.
Profesoară cu 20 ani de activitate la catedră, izbucnire în fața prefectului: Dragii noștri conducători să coboare în școala reală
Livia Petrune are petrecuți la catedră 20 de ani și a făcut parte din delegația care s-a întâlnit cu prefectul în timpul protestului de vineri, 26 mai 2023.
PROTEST la București, gloanțe în Parlament, AUR-iștii botoșăneni atacă un proiect de lege pe care nici nu l-au citit: Educația sexuală să înceapă de la 6 luni  - VIDEO
Peste 200 de botoșăneni au ajuns la București la începutul acestei luni pentru protestul împotriva proiectului de lege privitor la combaterea separării copilului de părinți. La votul din Camera Deputaților, botoșăneanca Ariadna Cîrligeanu a intrat în sală cu gloanțe.
Șefii de la Botoșani, discursuri „motivaționale” în fața a sute de elevi: Aveți încredere în voi/Urmează ani de liceu cu emoții la română VIDEO
Inspectoratul Școlar Județean (ISJ) organizează timp de două zile Târgul Liceelor.  Deschiderea oficială a avut loc vineri începând cu ora 10:00 în sala de sport a Colegiului Tehnic „Gheorghe Asachi”.
Fotografiile spun totul despre aceasta "gresala" a naturii, cu fata asta"inteligenta" isi da cu parerea despre altii care totusi au facut ceva pentru Botosani. In afara de a ataca pe ceilalti ce ne spun ciudatii de la USL????
14 mai 2012, 13:53
Trahanache asta...uitati-va ce inseamna grobianismul,la cum tine mana sa i sa vada orologiul!
14 mai 2012, 06:20
Foarte urat! In loc sa-si vada de oamenii si de candidaturile lor, se iau aiurea de cei din opozitie. Dar invidia asta denota faptul ca Miscarea pentru Botosani are oameni puternici. Bravo lor!
13 mai 2012, 23:16
da Ionut, ai dreptate, a ridicat orasul nostru la nivel de santier !! un santier ce nu-si mai are sfarsit, treaba facuta aiurea!! din cate stiu eu, un bun administrator, ar face o treaba buna, O SINGURA DATA, nu sa se mai intoarca in acelasi loc de mai multe ori, alti bani alti nervi ale cetatenilor, alta distractie !! "NOI ESTEM FRAIERI" !!!! decat Flutur, prefer a sti cum e si cu Portariuc, cred ca urmatoarea vila la fiul ala micu, o sa i-o faca din banutii aia pusi deoparte din diferite plocoane, pe timpul acestor 2 mandate, si nu va mai fi nevoie a ne mai pune de fiecare data nervii la incercare cu diferite tampenii ce se intampla in orasul asta !!!Nu vad nici un alt candidat, pentru functia de primar pentru municipiului Botosani sa aiba atat de multe pancarde precum preaiubitul nostru edil, din 2 in 2 stalpi de tramvai si pana in zone launtrice orasului !! DE UNDE BANII ASTIA ?? Cred ca sunt din salariul de primar !!! ...Tabuleac, Flutur, Turcanu...Toti sunt o apa si un pamant...ii stim bine pe toti, dar prefer o schimbare !!! e un cantec....fluturas nu mai ai aripioareeee......
13 mai 2012, 21:46
" Niste persoane" ? au adus botosanenii din municipiu in cea mai crunta saracie de dupa 1989,vizibila dupa numarul exploziv de cruci in cimitire..."niste persoane" au manjit cu sange nevinovat stema orasului Botosani pe intreg mapamondul prin genocidul a 230 caini maidanezi..."niste persoane" le e frica sa dea ochii cu botosanenii de rand,fiindca stiu ca sunt vinovati . E timpul ca " niste persoane " sa plece acasa...DEFINITIV !!!
13 mai 2012, 20:51
Ia uitati-va cine vrea sa fie presedinte al C.J. Botosani,uitati-va la tinuta pe care o are, parca canta la fluier, sau poate doineste, doamne Dumnezeule, nici la genunchii lui Tabuleac nu esti, nici ca limbaj, cultura, tinuta, etc. acolo la oi ii fi bun dar sa ne conduci si sa ne reprezinti ca judet lasa-ne.
13 mai 2012, 19:26
va doare adevaru jigodiilor
13 mai 2012, 19:11
S-a trezit un oier agramat sa vorbeasca despre niste persoane care au ridicat orasul nostru acolo unde trebuie sa fie?
13 mai 2012, 18:42
Sondaj
Este îndreptățită greva cadrelor didactice?
Da
Nu
Nu știu / nu mă interesează
Declaraţia zilei
„Marius Croitoru e în staff-ul tehnic la Botoșani, nu antrenor principal că nu poate, dar în partea asta de scouting, recunosc că are un ochi excepțional. Mihai Ciobanu e cu licență, rămâne în continuare el. Croitoru e ...
fashiondays.ro
Curs valutar
acum 2 zile
EUR
Euro
4.9575 lei
USD
Dolarul SUA
4.6194 lei
CHF
Francul elveţian
5.1137 lei
GBP
Lira sterlină
5.7071 lei
JPY
100 de yeni japonezi
3.3068 lei
XAU
Gramul de aur
290.0889 lei
MDL
Leul Moldovenesc
0.2601 lei
HUF
100 de Florinţi Maghiari
1.3316 lei
AUD
Dolarul Australian
3.0134 lei
CAD
Dolarul Canadian
3.3885 lei
CZK
Coroana Cehească
0.2096 lei
DKK
Coroana Daneză
0.6655 lei
Vremea
astăzi
Botosani
14.3 o C
Dorohoi
14.6 o C
Bucecea
14.9 o C
Darabani
14.0 o C
Saveni
14.6 o C
Ştefăneşti
15.3 o C
Horoscop
astăzi
app traffic statistics
© Copyright 2009 - 2023 Botoşăneanul. Toate drepturile rezervate.