Botoșănenii sunt invitați să încheie vara cu patru zile de muzică, mâncare și distracție, în cadrul Street Food Festival, care va avea loc în perioada 27-30 august, pe Pietonalul Unirii.
Festivalul ajunge la Botoșani într-o ediție aniversară, fiind sărbătoriți 10 ani de Street Food Festival, iar organizatorii promit un program care să îi țină pe botoșăneni în centrul orașului pe parcursul celor patru zile.
Pe scena de muzică live vor urca Robin and the Backstabbers, Om la Lună, OCS, Mihail, Vlad Corb și Helda.
Programul este completat de artiști și DJ care vor anima Hangout Stage, unde sunt anunțați Akos, Emann, Mtz Și Strack.
Festivalul aduce astfel în același loc muzica live, atmosfera de vară și preparatele street food, într-un eveniment gândit pentru publicul de toate vârstele.
Street Food Festival se va desfășura între 27 și 30 august, pe Pietonalul Unirii din Botoșani.
„Descoperă lineupul de la Street Food Festival Botoșani și vino să sărbătorim 10 ani de festival, din 27 în 30 august, pe Pietonalul Unirii!”, este mesajul transmis de organizatori.
Evenimentul vine la finalul lunii august, când vacanța de vară se apropie de sfârșit, oferind botoșănenilor încă un motiv să petreacă timp în aer liber, în centrul orașului.