În orice domeniu, recunoașterea muncii depuse este foarte importantă. Acest lucru l-au simțit nouă pompieri, care au primit noile grade sau au fost numiți în funcție.
Cu prilejul Zilei Naționale a României, șase subofițerii, care s-au evidenţiat prin modul exemplar de îndeplinire a atribuţiilor de serviciu, au fost înaintați în gradul militar următor, înaintea expirării stagiului minim.
Aceștia au fost avansați în gradele de:
Ca urmare a promovării examenelor de trecere în corpul ofițerilor, doi pompieri, respectiv Batîr Alexandra și Butnariu Denis, au fost avansați la gradul de sublocotenent.
În același cadrul festiv, locotenent colonel Ciobănașu Petru a fost prezentat ca fiind noul comandant al Detașamentului de Pompieri Dorohoi. Ofițerul a fost numit pe această funcție după ce a promovat examenul organizat luna trecută.
Cu această ocazie, inspectorul șef al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Botoșani le-a transmis un mesaj de felicitare și, totodată, le-a cerut să lucreze, în continuare, în echipă, să dea dovadă de onestitate, modestie și responsabilitate.
S-a făcut anunțul mult așteptat: CÂND intră banii pe cardurile de energie
Redacția Botoșăneanul
Jan 14, 2025
Morți de aproape 7 milioane de euro anul trecut la Botoșani
Ramona Lupu
Jan 14, 2025
Cum să alegi cele mai bune pompe de apă cu utilizări casnice și industriale
Redacția Botoșăneanul
Jan 14, 2025
Eficiența alimentelor versus pastilele pentru creșterea testosteronului
Redacția Botoșăneanul
Jan 14, 2025
Cum afectează stresul performanțele în sala de fitness și cum poți ajunge la o stare de bine
Redacția Botoșăneanul
Jan 14, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile