Încă un retardat scăpat pe şosele: beat pulbere, permisul ia-l de unde nu-i

La miezul nopţii trecute, poliţiştii de frontieră din cadrul Sectorului Dorohoi au oprit pentru control, în localitatea Fundu Herții, un autoturism marca Audi, înmatriculat în Marea Britanie.

 

La volan de afla Cristian F., în vârstă de 36 de ani, domiciliat în judeţul Botoșani.


La controlul efectuat de polițistul de frontieră, şoferul nu a putut prezenta permisul de conducere, fapt pentru care s-a procedat la efectuarea de verificări suplimentare, în urma cărora s-a stabilit că bărbatul nu a avut niciodată dreptul de a conduce.


Deoarece pe timpul controlului de frontieră, poliţiştii au observat că bărbatul emana o puternică halenă alcoolică, au solicitat prezenţa la faţa locului a unui echipaj din cadrul Poliției Rutiere Dorohoi. În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat 0,97 mg/l alcool pur în aerul expirat.

 

 

DESCARCĂ APLICAŢIA BOTOŞĂNEANUL PENTRU MOBIL

 

download from google play download from apple store
Abonament BT Pătrat Mov

Abonează-te, citește Botosaneanul.ro fără reclamă și comentează cât vrei

Autentificare

Cum deschide calculul cuantic noi orizonturi științei

Redacția Botoșăneanul

Dec 31, 2025

Importanța arhivării documentelor în era digitală

Redacția Botoșăneanul

Dec 31, 2025