Spitalul CF2 din București a fost afectat marți, în jurul prânzului, de o pană de curent. Unitatea medicală funcționează în prezent cu ajutorul unui generator, care alimentează „punctele cheie”, conform declarațiilor managerului Diana Mihaela Ciuc pentru HotNews.
Sălile de operație și incubatoarele sunt operaționale grație generatorului. Cu toate acestea, spitalul a fost nevoit să restricționeze internările, având în vedere că sistemele informatice sunt nefuncționale.
„Sigur că mă afectează și pe mine în birou că nu am lumină. Dar pacienții nu au fost afectați. Pentru punctele cheie din spital funcționează generatorul”, a precizat managerul spitalului.
Sursa https://www.hotnews.ro
Elevii de liceu vor avea o nouă materie opțională
Jun 23, 2026
Se schimbă Codul Rutier: Șoferii care sunt vizați
Jun 23, 2026