Acasă > Stiri Botosani > Doi judecători noi la Botoșani: Klaus Iohannis a semnat decretele

Doi judecători noi la Botoșani: Klaus Iohannis a semnat decretele

Doi judecători noi la Botoșani: Klaus Iohannis a semnat decretele

Doi judecători noi au fost numiți la instanțele de judecată din Botoșani.

 

Președintele României, Klaus Iohannis, a semnat marți, 13 august 2024, decretele de numire în funcție a judecătorilor și procurorilor care au promovat concursul de admitere în magistratură.

 

Acesta a fost organizat de către Consiliul Superior al Magistraturii, cu sprijinul Institutului Național al Magistraturii, în perioada 9 februarie – 9 iulie 2024.

 

Astfel, doi judecători noi au fost numiți în funcții. Este vorba despre Ţigănescu Liviu la Judecătoria Botoșani și Răducanu Elena-Cătălina care va profesa la Judecătoria Darabani.

 

Declarația zilei 24 iunie 2026 

Oana Sava

Jun 24, 2026

Poza zilei 24 iunie 2026 

Gabriela Erdic

Jun 24, 2026